Rosyjski oligarcha z listy sankcyjnej zarabia na imporcie skroplonego gazu przez port Zeebruge

Bliski Putinowi rosyjski miliarder Giennadij Timczenko, który znajduje się na europejskiej liście sankcyjnej, odpowiada za import skroplonego gazu z Rosji do Chin. Paliwo przeładowywane jest w belgijskim porcie Zeebruge, informują media.

11.04.2023, 15:11
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Sankcje na Rosję: Luksusowe jachty oligarchów zajęte przez niemieckie i włoskie władze

Rosyjscy oligarchowie zaczynają odczuwać skutki sankcji nałożonych przez Zachód w wyniku inwazji na Ukrainę. W Hamburgu zajęty przez niemieckie władze został jacht rosyjskiego miliardera Aliszera Usmanowa. Jest to jedna z największych tego typu jednostek na świecie. We Włoskiej Ligurii zablokowano dwa luksusowe jachty.

03.03.2022, 19:31
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Wszystkie statki Costa Cruises wypłyną w rejs w 2022 roku

W nadchodzącym sezonie letnim cała flota włoskiego armatora Costa Cruises wznowi działalność. W rejs po Morzu Śródziemnym wypłyną cztery najbardziej innowacyjne statki, oferując bezpłatne wycieczki na ląd.

15.02.2022, 19:41

Zawodniczka YKP Gdynia trzecia na świecie

Paulina Rutkowska, młoda żeglarka Yacht Klubu Polski Gdynia z brązowym medalem mistrzostw świata po regatach we włoskim San Remo! 16-latka startując w zmaganiach klasy 420 w parze z Igą Wielczyk z MOS Iława zajęła 3. miejsce w kategorii wiekowej do lat 17.

15.07.2021, 15:51

Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski - koniec pięknej przygody z klasą 420, czas na nowe! [wywiad]

Patryk Kosmalski (Chojnicki Klub Żeglarski) i Tomasz Lewandowski (Olsztyński Klub Żeglarski) to najlepsza w Polsce męska załoga w klasie 420. Dwa razy wygrali słynne regaty Kieler Woche, zajęli siódme miejsce w młodzieżowych mistrzostwach świata, trzy razy z rzędu stawali też na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski. Dwa tygodnie temu, wygrywając regaty Gold Cup 2020 Trofeo Jean Bertrand w San Remo Patryk i Tomasz zakończyli swoją pełną sukcesów przygodę z klasą 420. O tej właśnie przygodzie i o planach na przyszłość z

25.11.2020, 11:34

Kosmalski i Lewandowski zwycięstwem w San Remo kończą pływanie w klasie 420

To był polsko - włoski pojedynek zakończony zwycięstwem biało - czerwonych. Załoga Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (420KosmalskiLewandowski), po niedawnym triumfie w Kieler Woche, tym razem wygrała regaty 420 Gold Cup 2020 Trofeo Jean Bertrand rozegrane w San Remo. W regatach wystartowały 22 załogi - 13 z Włoch i 9 z Polski. Patryk Kosmalski (Chojnicki Klub Żeglarski) i Tomasz Lewandowski (Olsztyński Klub Żeglarski) w trzech wyścigach meldowali się pierwsi na mecie.

06.11.2020, 12:28

Zofia Korsak i Karolina Cendrowska wygrały regaty Carnival Race w San Remo w klasie 420

Zofia Korsak i Karolina Cendrowska wygrały regaty Carnival Race w San Remo. Polska załoga klasy 420 okazała się bezkonkurencyjna, dziewczyny praktycznie zdominowały te regaty wygrywając 3 z 7 wyścigów i 3 razy przypływając na drugim miejscu.

26.02.2020, 10:15

MŚ w żeglarstwie – Skrzypulec i Ogar czwarte w klasie 470 w Japonii

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajmują po ośmiu wyścigach czwarte miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w klasie 470 i bliskie są wywalczenia awansu na igrzyska. Prowadzą Hannah Mills i Eilidh McIntyre, a na olimpijskim akwenie Enoshima ściga się 39 załóg z 22 krajów.

07.08.2019, 12:24

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 4. miejsce w mistrzostwach Europy klasy 470

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 4. miejsce w żeglarskich mistrzostwach Europy w dwuosobowej, olimpijskiej klasie 470, które odbyły się w dniach 9-14 maja we włoskim San Remo.

15.05.2019, 03:57

ME klasy 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar awansowały na 5. miejsce

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar awansowały na 5. miejsce po kolejnym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w dwuosobowej, olimpijskiej klasie 470 we włoskim San Remo.

13.05.2019, 08:15